Prie vairo snausim drąsiai

11/11/09 15:30

Atrodo, kad vairuodami automobilį jau gan greit be baimės galėsime kalbėtis telefonu, vartyti darbo kalendorių ar net dailinti savo makiažą. Štai tokias naujas vairavimo perspektyvas regi automobilių konstruktoriai ir eismo organizavimo specialistai.

Įsivaizduokite: Volvo C70 automobilis dideliu greičiu skrieja greitkeliu iš Klaipėdos į Kauną, o jo vairuotojas skaito rytinę spaudą, geria kavą, užkandžiauja arba net snaudžia. Jis nevaldo automobilio. Tokia utopija po dešimtmečio gali tapt realybe ir įprastu reiškiniu Europos keliuose.
Specialios programos FP7 rėmuose, kurią finansuoja Europos Komisija, D.Britanijos, Ispanijos, Vokietijos ir Švedijos ekspertai kuria „Automobilinių traukinių“ projektą. Tai – SARTRE (Safe Road Trains for the Environment) projektas.

Rugsėjį startavusio SARTRE projekto tikslas – padidinti saugumą keliuose, efektyviau paskirstyti transporto srautus, padidinti vairuotojų komfortą ir sumažinti kuro sąnaudas bei СО2 išmetimą.

Taip turėtų atrodyti automobilių kolona pagal SARTRE

Taip turėtų atrodyti automobilių kolona pagal SARTRE

Projekto dalyviai įsitikinę, kad „Automobilinių traukinių“ projektas yra pakankamai realus ir nepareikalaus papildomų investicijų, mat čia planuojama pasitelkti jau naudojamą elektroninę įrangą, navigatorius, daviklius, radarus, kruizo kontrolę ir kitas protingas automobilių valdymo sistemas. Programos dalyviai pamėgins visa tai sujungti į vieną visumą.

Bandomieji autotraukiniai B.Britanijos, Švedijos ir Ispanijos keliuose pasirodys 2011 metais. Autotraukinį sudarys priekyje važiuojantis profesionalus vairuotojas – tolimųjų reisų vilkiko ar autobuso ekipažo narys. Prie jų iš paskos galės jungtis kiti automobiliai ir patikėti visą valdymą priekyje riedančiai transporto priemonei. Kadangi į koloną išsirikiavusios transporto priemonės pateks į taip vadinamą oro maišą jų degalų sąnaudos sumažės. Autokolonoje įsitaisiusiems vairuotojams nebereiks vairuoti savo automobilio ir jie galės laiką kelyje leisti kur kas prasmingiau.

.

.

Panašūs straipsniai: Robotai mėgdžioja žuvų navigaciją


  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos