Priešvėžiniai atradimai

03/22/11 11:10

Tai, kad brokoliai, spalvotieji kopūstai ir kai kurios kitos kopūstų veislės padeda kovoti su vėžiu žinoma jau senokai. Tačiau tik dabar mokslininkai išsiaiškino kaip tai veikia.

Georgetown University biologai pastebėjo, kad kopūstuose esanti medžiaga isothiocyanatas sukelia vėžinių lastelių apoptozę (žūtį). Isothiocyanatas tvirtinasi prie defektinių auglio arba metastazių baltymų ir taip juos ardo. Pasirodo, kad ši medžiaga negali susijungti su sveiku, „normaliu“ baltymu, tik su pažeistu. Pažeistus arba defektinius baltymus gamina geno P53 mutacija.
Valgant žaliuosius brokolius arba kai kuriuos kopūstus sumažėja vėžinio susirgimo rizika – teigiama mokslininkų darbe.

Norint, kad brokoliais išsaugotų kuo daugiai priešvėžinių medžiagų mokslininkai pataria brokolius virti garuose arba mikrobangų krosnelėje. Taip pat galima trumpai apkepti, tačiau nerekomenduojama jų ilgai virti. Daugiausia – 5 minutes.

O štai Princess Margaret Hospital tyrėjas Gang Zheng sukūrė universalią struktūrą, kuri gali pakeisti vėžiu sergančių žmonių gydymą ir padėti greičiau diagnozuoti ligą.

Mokslininkai sukūrė netoksiškas ir organizme greitai suyrančias nanodaleles sujungę natūralias molekules (porfirino, chlorofilo ir lipidų) į nanodalelių junginius. Mažytės sferinės porfisomos ne tik aptinka vėžines lasteles bei praneša apie jas, bet ir padeda tokias lasteles sunaikinti. Apšvitintos lazeriu nanodalelės įkaitina blogąsias lasteles iki 60 laipsnių temperatūros ir taip jas sunaikina. Mokslininkai jau išbandė savo atradimą su pelėmis ir eksperimentas, atrodo, pasiteisino.


.

Kitas būdas yra maždaug toks. Nanodalelės „gabena“ kartu su savimi priešvėžinį preaparatą ir „prisišvartavusios“ prie blogų lastelių jas sunaikina.

Kaip skelbiama, naujosios nanodalelės puikiai tinka blogų audinių aptikimui naudojant fotoakustinę tomografiją.

Daugiau informacijos apie šį preparatą galite rasti Nature Materials žurnale ir ligoninės pranešime.  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos