SEB’ui reikia vyriausybės pagalbos

05/1/09 00:00

The Wall Street Journal pranešė, kad Švedų bankas SEB, Lietuvoje valdantis AB SEB banką ir dar šešias įmones, kreipėsi į Švedijos vyriausybę su prašymu prijungti banką prie garantijų programos.Šiaurės Europos finansų grupė SEB pirmąjį šių metų ketvirtį gavo 44 proc. mažiau pajamų nei pernai tuo pačiu metu, o daugiausia nuostolių bankas patyrė Baltijos šalyse. Lietuvoje AB SEB banko grupės pirmojo šių metų ketvirčio rezultatas buvo teigiamas ir sudarė 16,2 mln. litų neaudituoto grynojo pelno (2008 m. pirmąjį ketvirtį buvo 93,9 mln. litų pelno. Baltijos šalyse SEB‘as yra išdavęs 13 proc. visų banko išduotų kreditų.

Baltarusija didina importo mokesčius

Praėjusią savaitę Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pasirašė įsaką, kuriuo didinami importo akcizai daugeliui įvežtinių prekių.Gindama vietos gamintojų interesus Baltarusijos valdžia per artimiausius 9 mėnesius importuojamiems televizoriams didina mokesčius iki 40 proc. nuo televizorių vertės, maisto produktams, vynui, DVD grotuvams – iki 30 proc., nuo įvežtinės produkcijos vertės, drabužiams, šaldytuvams – 25 proc. Didinami mokesčiai ir importuojamoms statybinėms medžiagoms, sanitarinei technikai ir kitai produkcijai. Kol kas Lietuvos reakcijos į tokį kaimynų sprendimą negirdėti. Matyt, mūsų kol kas tai neliečia?


Rusai neįsileidžia baltarusiškų pieno gaminių

O štai rusai (Rosselchoznadzor) nuo balandžio 30-os dienos įveda laikinus apribojimus baltarusiško pieno ir pieno gaminių importui.Tai liečia perdirbimo kombinatą „Kleckaja krynačka“ ir jos produkciją. Šiai įmonei Rusijos rinka yra labai svarbi, mat net 70 proc. kai kurių savo prekių ji realizuoja būtent Rusijoje. „Kleckaja krynačka“ yra didžiausia Minsko apskrities pieno perdirbimo įmonė.

Baltarusijoje transporto inspekcijos akcija “Terminal”

Lietuvos keleivių vežėjai turėtų suklusti: Baltarusijos Transporto ministerijos Transporto inspekcija kartu su mokesčių administratoriais iš Valstybinės autoinspekcijos gegužės 1 dieną pradeda respublikinę akciją „Terminalas“. Šį akcija daugiausia bus nukreipta į keleivių vežimo kompanijas ir jų kontrolę.

  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai:

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos