Senas tiltas virs Kalabrijos puošmena

12/8/10 11:36

Pietinė Redžio Kalabrijos provincija Italijoje (Reggio Calabria) greitai turės neįtikėtinai puošnų, inovatyvų ir ekologišką turizmo traukos centrą. Šios provincijos valdžia surengė tarptautinį konkursą ir sulaukė gausybės idėjų kaip atgaivinti ir kaip pritaikyti nebenaudojamą seną autostrados A3 tiltą.

Geriausiu atveju senolis tiltas virs Parco Solare Sud kompleksu, o blogiausiu – apželdinta konstrukcija. Preliminarus tilto atnaujinimo biudžetas svyruoja tarp 38 ir 40 milijonų eurų.

Ši autostrados dalis ir ilgakojis jos tiltas buvo pastatyti tarp 1960-1970 metų. Prieš penkiasdešimt metų tai buvo drąsus ir įspūdingas inžinerinis statinys. Tačiau netoliese pastačius naują, platesnę, modernesnę autostradą senoji tapo nebereikalinga.

Visus šiuos metus vykęs tarptautinis konkursas buvo organizuojamas internete. Reikėjo atsiūsti kelias vizualizacijas ir idėjos aprašymą. Jokių paraiškų pildymo, formalizavimo, popierizmo… Na, ir štai – net 480 pasiūlymų iš 73 pasaulio šalių.

20 tūkstančių eurų pagrindinė premija atiteko pirmosios vietos laimėtojams – keturių prancūzų komandai. Jie pasiūlė vertikalios gyvenvietės koncepciją: tilto atramos virsta daugiaaukščio namo konstrukcija. Be to, čia siūloma panaudoti lietaus vandens energiją ir geotermijos sprendimus.

Antroji vieta ir 7,5 tūkstančių eurų premija atiteko italų komandai, pasiūliusiai įrengti hibridinę vėjo ir saulės energijos jėgainę, galinčią generuoti per metus iki 40 milijonų kWh. Tarp tilto atramų siūloma sumontuoti vėjo generatorių mentes, o ant tilto važiuojamosios dalies pakloti taip vadinamą saulės kelio dangą.

Kolumbijos dizainerių ir architektų Daniel Azuero, Tomas Jaramillo, Andres Gutierrez bei Juan Jaramillo projektas Leaf Shelter

Trečioji vieta ir 2,5 eurų premija atiteko Kolumbijos architektams, kurie pasiūlė ant senojo tilto konstrukcijų pastatyti pasaulinio lygio žaliosios energetikos mokslinį centrą. Tokius kaip ir savotiškus Vasiukus, kur rinktųsi žaliosios energetikos protai iš visų asaulio kampelių, o gal net ir iš visos galaktikos.

Kanadiečių kompanijos Ja StudioInc idėja buvo labai panaši į konkurso nugalėtojų siūlymą.

Kanadiečių kompanijos Ja StudioInc idėja buvo labai panaši į konkurso nugalėtojų siūlymą.

Urugvajaus architektas Marcos Castaings siūlė sumontuoti šviesos diodų mišką, skersvėjų vėją paverčiantį šviesa.

Urugvajaus architektas Marcos Castaings siūlė sumontuoti šviesos diodų mišką, skersvėjų vėją paverčiantį šviesa.

Armėnų architektas pasiūlė tiltą paversti akveduku.

Armėnų architektas pasiūlė tiltą paversti akveduku. • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , ,

2 Komentarai temai “Senas tiltas virs Kalabrijos puošmena”

 1. Nerealūs projektai. Būtų tikrai įdomu pasižiūrėti jei koks nors būtų įgyvendintas. Turėtų atrodyti įspūdingai.

  #2629
 2. voveraite

  super tiltai!

  #2634

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos