Singapūre – ateities kūrėjų sambūris

10/22/09 18:16

SoundMachineMaždaug po mėnesio, lapkričio 23-25 dienomis Singapūre susirinks Icsid World Design Congress. Na, tai ne visai toks dizainerių sambūris apie kurį dabar pagalvojote… Ten nebus nei M.Petruškevičiaus, nei J.Statkevičiaus, nei kitų panašios pakraipos dizainerių. Jie, spėju, dar negauna kvietimų į panašius renginius.

ICSID renginys, į kurį kas du metus suvažiuoja garsiausi pasaulio dizaineriai, yra futurologų, ateities kūrėjų ir inovatorių Meka. Šiemet ja taps Singapūras. Pagrindiniu 26-ojo World Design Congress pranešėju pakviestas William Halal, o kongreso šūkiu pasirinkta Alan Ka iš Xerox PARC citata: „Geriausias būdas nuspėti ateitį yra imtis ją kurti“. William Halal šiuo metu yra vienas garsiausių futurologų, nusipelnęs mokslo, technologijų ir inovacijų profesorius Vašingtono universitete.

ICSID kongrese šiemet bus diskutuojama aktualiausiomis pasaulinių iššūkių temomis: perspektyvomis žemės ūkyje, klimato permainose, švietime ir sveikatos apsaugoje, mobiliosiose technologijose. Interaktyviame mini simpoziume FEATURING „Design2050 Studios“, kuriam modernuos Chris Bangle (Chris Bangle Associates) ir Stephano Marciano (Philips Design), bus sukurtos darbo grupės, per kelis artimiausius mėnesius turėsiančios sukurti Geidžiamos ateities koncepciją ir vizualizacijas.

Milton Tan, Design Singapore Council direktorius ir ICSID kongreso pirmininkas teigia, kad dizainas šiandien yra kur kas daugiau nei vien tik pakuotės puoselėjimas ir estetika. „Dizainas turi spręsti socialines, ekonomines, ekologines problemas. Tai yra kelias, kurio pagalba mes kuriame geidžiamą ateitį. Ateitį, kuri iš esmės skirsis nuo dabarties“,- teigia Milton Tan.


Į World Design Congress rinksis tokie autoriai, kaip, pavyzdžiui, Miguel Cotto, sukūręs Harley Davidson Circa 2020 konceptą.

Miguel Cotto ir jo Harley Davidson Circa 2020

Miguel Cotto ir jo Harley Davidson Circa 2020

.

Na, dar – Qian Jiang, sumanęs AA tipo akumuliatorių pakrovėją. Idėja paprasta – generatorius įmontuotas vamzdelyje, kur patalpinus elementą jį galima pakrauti sukant rankenėlę.

Qian Jiang ir jo sumanytas pakrovėjas

Qian Jiang ir jo sumanytas pakrovėjas

.

Arba štai dizaineris Kai-yu Lei, sugalvojęs Dual-open Bottle. Juk tikrai, kaip sakoma, dvi skylutės – kur kas geriau už vieną. Kai apverčiate buteliuką su padažu jį reikia gerokai pakratyti kad ištrykštų turinys. Ar ne? O štai čia tokių pastangų nebereikia. Dual-open Bottle taroje padažas trykšta iš abiejų pusių.

Kai-yu Lei ir jo Dual-open Bottle

Kai-yu Lei ir jo Dual-open Bottle

.

O gal ten Singapūre susitiksime ir Sang-Hoon Lee, kuris sukūrė į šokolado plytelę panašų HDD (Hard Drive). Šis nešiojamas „hardas“ sulipintas tarsi iš šokolado gabalėlių – iš laikmenų su USB jungtimis. Centrinis tokios šokoladinės HDD plytelės hub‘as turi lietimui jautrų ekraną, kuriame galima valdyti duomenis. Sang-Hoon Lee, atrodo, išties dievina šokoladą.

Sang-Hoon Lee sukurtas HDD

Sang-Hoon Lee sukurtas HDD

.

Gal būt ten dar sutiksite Reindy Allendra, sukūrusį ateities lėktuvą WB-1010. Šiame elegantiškame, padanges skrodžiančiame banginyje sujungtos moderniausios technologijos ir medžiagos. 1500 keleivių talpinantis orlaivis turėtų būt sukonstruotas iš GLARE (GLAss-REinforced Fibre Metal Laminate) medžiagos, pripildytas helio dujų, varomas ne tik degalų, bet ir vėjo energijos. Tokia tat KLM Indonesia vizija.

Skraidantis banginis WB-1010

Skraidantis banginis WB-1010

.

Reindy Allendra lėktuvo koncepcija (priekis)

Reindy Allendra lėktuvo koncepcija (priekis)

Reindy Allendra lėktuvo koncepcija (galas)

Reindy Allendra lėktuvo koncepcija (galas)

ir t.t. ir pan…


 • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , , , ,

3 Komentarai temai “Singapūre – ateities kūrėjų sambūris”

 1. linas

  iš bedarbia pašalpos į tokia paroda nenuvažiuosi :(

  #198
 2. viela

  Nera ko ten veikt. Mums tokiu technologiju nereikai. Runkeliai gerai ir taip auga.

  #201
 3. Aidas

  kurk ateiti daba ….., geras!

  #206

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos