Skraidančios lėkštės karo tarnyboje

05/13/10 18:07

Avrocars_02
Skraidančios lėkštės ne vieną dešimtmetį audrina NSO tyrinėtojų fantaziją. Kalbos apie ateivius ir jų skraidymo aparatus, pasirodo, gali turėti paprastą, žemišką priežastį. Lėkštės formos skraidymo aparatai kariškių užsakymu slapčia gaminami jau puse amžiaus.
Žurnalas „Popular Mechanics“ primena daugiau kaip 50-ies metų senumo istoriją. 1953 metų vasario 11 dieną Kanados laikraštis „Toronto Star“ išspausdino sensacingą straipsnį. Jame buvo teigiama, kad Moltono miestelyje „Avro Canada“ gamykloje kariškių užsakymu gaminamos skraidančios lėkštės, tiksliau – vertikalaus kilimo ir 2400 km per valandą greitį pasiekiantys skraidymo aparatai. Iš pradžių kariškiai šią informaciją pavadino žurnalistine antimi. Tačiau prabėgus beveik savaitei įaudrinta visuomenė privertė Kanados gynybos ministrą pripažinti, kad „Avro“ gamykloje vykdomi slapti projektai.

Po tokiais slaptaisiais projektais buvo dangstomi britų konstruktoriaus Jack Frost eksperimentai.

Iš pradžių Frost‘as sukūrė Project Y skraidymo aparatą Avro Ace, kuris buvo pagamintas 1952 m., tačiau jam nepasiteisinus konstruktorius ėmė eksperimentuoti su lėkštės formos skraidymo aparatais. Taip vadinami Avrocar arba Avro Canada VZ-9A aparatai žadėjo neblogą perspektyvą. Disko formos skraidyklės aerodinaminės savybės buvo geros, sumontuoti reaktyviniai varikliai – patikimi ir galingi. Teorinis šios skraidančios lėkštės maksimalus greitis buvo net 2400 km per valandą, o aukštis į kurį galėjo aparatas pakilti siekė net stratosferą. Anų laikų aviacijoje nebuvo net puse tokių rodiklių galinčių pasiekti orlaivių.

Išlindusios viešumon Avro skraidyklės gamyba po pusmečio Kanadoje buvo sustabdyta. Apie šią istoriją iki šiol sklando įvairiausi mitai. Vieni tvirtina, kad Avrocar projekto sustabdymas būvo tik akių dūmimas. Išties Frost‘o skraidančios lėkštės buvo dar rimčiau įstaptintos, ištobulintos ir gaminamos iki šiol. Kiti kalba, kad skraidančios lėkštės konstruktorių eksperimentai buvo beviltiški, o juos paviešindami kariškiai audrino visuomenės fantaziją ir bandė nukreipti jos dėmesį nuo kitų, kur kas rimtesnių dalykų.

Avrocar_3-view

Avrocar_schematic

Vokiečių Ahnenerbe skraidančios lėkštės:  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos