Sukurtas vėjo generatorius be menčių

05/11/10 08:36
Taip atrodo 10 kW galingumo vėjo generatorius Fuller Wind Turbine.

Taip atrodo 10 kW galingumo vėjo generatorius Fuller Wind Turbine.

Amerikiečių kompanija Solar Aero Research sukūrė neįprastą vėjo variklį, kuris, anot kūrėjų, kainuos triskart mažiau už klasikines to paties galingumo vėjo jėgaines, o naujosios turbinos gaminamos energijos kaina bus itin maža.

Bemenčio vėjo variklio išradėjas ir patento savininkas yra Solar Aero prezidentas Hovardas Fuleris (Howard Fuller). Naują savo agregatą kompanija pavadino „Fulerio vėjo turbina“ (Fuller Wind Turbine).

Šio įtaiso pagrindą sudaro šiek tiek papildyta Teslos turbina ( Tesla turbine ), kuri buvo išrasta dar 1913 metais. Tiesa, Teslos turbina gamino energiją garų arba suspausto oro pagalba, o H. Fuleris pritaikė seną idėją – pasitelkė vėjo energiją.

Teslos turbina – tai daugybės plonų metalinių diskų, atskirtų nedideliais tarpeliais, rinkinys. Darbinio skysčio ar garo srautas nuo išorinių diskų kraštų per tarpelius besisukdamas patenka į centrą ir išeina per išmetimo angą.

Kūrėjų nuomone, vienas svarbiausių naujovės privalumų, – tai galimybė dirbti, esant labai plačiam vėjo greičio diapazonui. Kitas privalumas – kompaktiškumas.

Fuller Wind Turbine agregato schema.

Fuller Wind Turbine agregato schema.

Fulerio turbinoje diskai atskirti sparno formos tarpinėmis. Tai pagerina oro srauto pralaidumą ir sukuria papildomą veleno sukimosi momentą. Pati turbina įtaisyta dėžėje, kuri įtraukia orą ir nukreipia jo srautą ant besisukančių diskų.

Kompanijos vertinimu, pradėjus masinę gamybą Fuller Wind Turbine rinkoje tekainuos vos apie 1,5 JAV dolerį kiekvienam vatui. Įrenginio pagamintos elektros kilovatvalandė vartotojui kainuos tik kokius 0,12 JAV dolerių. Teks, matyt, Radviliškio žemės ūkio technikai keist specializaciją ir pradėt virint tokius tat įrenginius.

Panašūs straipsniai:  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , ,

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos