Užkietėjęs racionalizatorius patobulino net ir ventiliatorių

10/15/09 12:23
Dyson Air Multiplier

Dyson Air Multiplier

Tokio stebuklingo ventiliatoriaus idėja šovė į galvą vienam išradėjui iš D.Britanijos. Sero James Dyson sukonstruotas ventiliatorius veikia be jokio sraigto, be jokių menčių.

James Dyson inovacijų sąraše vandens aparatai, sodininko vežimėlis, cikloninis dulkių siurblys ir dar daugybė buities pagalbininkų.

Naujausias Dyson kompanijos kūrinys – paslaptingasis ventiliatorius. Štai toks intriguojantis filmukas pradžioje pasirodė Youtube vaizdo saugykloje:

<…>

Dyson Air Multiplier vardu pakrikštytas ventiliatorius atsirado siekiant patobulinti tradicinį stalinį ventiliatorių, padaryti jį saugesniu ir efektyvesniu. Pirmiausia į akis krenta plastikinis žiedo formos korpusas kurio vidinėje pusėje yra 1,3 milimetrų pločio plyšys. Oro turbina ir elektrinis varikliukais paslėpti korpuso viduje. Įrenginys siurbia orą pro groteles, pripildo juo žiedo vidų ir išpučia pro plonytį plyšį. Turbina per sekundę įsiurbia iki 20 litrų oro ir išpučia jį 10-20 kartų intensyvesniu srautu. Išpučiamo oro srauto greitis pasiekia 35 kilometrus per valandą. Išmetamo oro srautas dar yra tarsi sukapojamas gabalais.

Dyson Air Multiplier konstrukcija

Dyson Air Multiplier konstrukcija

Pirmas elektrinis stalinis ventiliatorius buvo sukonstruotas 1882 metais ir nuo to laiko niekas jo rimtai nesiėmė tobulinti. Buvo eksperimentuojama tik su medžiagomis, dailinamas dizainas ir tiek. James Dyson, atrodo, dar kartą parodė, kad tikri novatoriai nesibodi išradinėti dviračio.
 • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , ,

2 Komentarai temai “Užkietėjęs racionalizatorius patobulino net ir ventiliatorių”

 1. Laurynas

  Geras! noriu ir as ka nors israsti :) tai keicia viska is emsmes… atrodo kaip magija :D

  #196
 2. ventiliacininkas

  Tik kaip staliniui ventiliatoriui tokia konstrukcija pasiteisina.Rimtose vedinimo sistemose naudojant šį modelį,būtų susidurta su neišsprendžiamomis techninėmis problemomis.Visų pirma,dėl riboto galingumo.Nors…visos naujovės iš pradžių vertinamos skeptiškai.

  #197

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos