Kuriami vaistai nuo senatvės

12/8/10 10:22

Genų inžinieriams aktyvavus chromosomų galiukus saugantį fermentą buvo atstatytas normalus degradavusių organų darbas, atstatytos reprodukcinės funkcijos ir padidinta smegenų masė. Tyrinėtojai mano, kad toks senėjimą stabdantis metodas gali būti taikomas ir žmonėms.

Molekulinės biologijos mokslininkės Carol W. Greider atrasti taip vadinami telomerazai leido atlikti įdomų eksperimentą. Mokslininkai sukūrė genetiškai pakeistas peles, neturinčias telomerazų fermento, kuris paprastai atstatinėja lastelių galus taip vadinamais telomerais. Tokių pelių karta buvo paliegusi ir greit išmirė. Tik daliai jų pasisekė. Tos pelės, kurioms mokslininkai duodavo chemikalo 4-OHT ir atstatė telomirazo fermento gamybą, išgyveno.

Šio eksperimento aprašymą galite rasti žurnale Nature.

Mokslininkai tikėjosi, kad reikiamų fermentų aktyvavimas pristabdys organizmo senėjimą, tačiau eksperimento rezultatai gerokai viršyjo lūkesčius. Senėjimo procesas ne tik sustojo, bet kai kurie organai visiškai atsistatė ir net ėmė jaunėti

Telomerazo fermento pagalba pelių smegenys padidėjo, o neuronus gaminančios lastelės-progenitoriai tiesiog atgimė.

Tačiau kai kurie mokslininkai vis dėl to būgštauja dėl telomerazo taikymo, mat šis fermentas gali sukelti vėžį. PhysOrg.com leidinyje teigiama, kad eksperimento metu vėžinių susirgimų nebuvo, tačiau mokslininkai primena, kad būtent šis fermentas aktyvuoja vėžines lasteles ir tos tampa beveik nemirtingomis.

Beje, vaistus nuo senatvės farmacininkai, atrodo, jau sukūrė. Tai -  SRT1720. Kas bandys pirmas?  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: ,

Komentarai temai “Kuriami vaistai nuo senatvės”

  1. Duokit man tą niam niam!:)

    #2623

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos