Vartojimo instrukcijoms – tūkstantmečiai

04/30/10 12:38

archeolo

Turbūt ne kartą teko susidurti su vartojimo instrukcijomis (User manual arba Instruction manual). Tai tokios storos, nuobodžios knygelės, kuriose, kartais galima aptikti netikėtų ir tikrai juokingų dalykų. Pavyzdžiui, apie tai, kad mikrobangų krosnelėje negalima džiovinti išmaudyto katino arba vaikų uždaryti skabimo mašinoje. Kaip ten bebūtų, tos knygelės yra naudingos ir mielai vartomos atidžių, kruopščių vartotojų.

Archeologai aptiko, kad vartojimo instrukcijos buvo naudojamos dar prieš 2500-3000 metų. Bazilikatos universiteto (Università degli Studi della Basilicata) archeologijos mokyklos specialiastai, vadovaujami archeologo Massimo Osanna prie Potenza miestelio aptiko į šventyklą panašų pastatą ir labai nustebo, kad VI-VIII amžiumi prieš Kristų datuojamose pastato detalėse buvo nuorodos, kaip pastatą reiktų surinkti. Atskiros puošnaus pastato dalys, atskiri jo elementai buvo sužymėti koduotais simboliais, nurodančiais kaip vienas elementas turi jungtis su kitu. Tokių sužymėtų, suženklintų elementų – per šimtą. Daugiausia jie skirti stogo konstrukcijos montažui.

Tokio stogo konstrukcijos elementuose archeologai aptiko daugiausiai sufleruojančių žymių.

Tokio stogo konstrukcijos elementuose archeologai aptiko daugiausiai sufleruojančių žymių.

Iš užrašų ir iškalų ant pastato detalių archeologai nustatė, kad tai – išeivių iš Spartos kolonijos Apulijoje, prie Taranto miesto darbas. Tokius „Pasidaryk pats“ patarimus-rekomendacijas, nuorodas ant statybinių elementų, matyt, graikų meistrai dėjo tam, kad kolonistai galėtų savarankiškai susirinkti pastatą. Panašių pastatų su suženklintais konstrukciniais elementais archeologai yra aptikę ir kitose Italijos graikų kolonistų vietose.

Taip atrodo stogo konstrukcijos plytelė su instrukcijos žymėmis

Taip atrodo stogo konstrukcijos plytelė su instrukcijos žymėmis  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: ,

Komentarai temai “Vartojimo instrukcijoms – tūkstantmečiai”

  1. Niekad nebūčiau pagalvojusi

    #878

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos