Vėjo energiją britai saugos po vandeniu

04/15/10 19:20

Hywind geras

Originalų sprendimą, kaip išspręsti netolygų vėjo energijos generavimą, pasiūlė profesorius Seamus Garvey iš Notingemo universiteto. Profesoriaus sumanymas skirtas jūroje pastatytoms vėjo jėgainėms. Jo nuomone, jūroje statant vėjo malūnus, juose iš viso neverta montuoti elektros energijos generatorių, kurie yra pagankamai sunkūs ir brangūs. Pakanka sumontuoti specialią energijos akumuliacijos kaupyklą po vandeniu.

S. Garvey vėjo jėgainių mentės taip pat ypatingos. Jos sumontuotos iš dalių, o viduje, specialioje ertmėje – slankiojanti tvirta ašis-strypas. Mentei pakilus aukštyn, strypas nuslenka žemyn, vėjo jėgainės korpuso link. Mentei nusileidus – strypas slysta į mentės galą, tolsta nuo korpuso. Toks slankiojantis strypas tarsi vidaus degimo stūmoklis veikia kaip pompa ir pumpuoja orą į specialius maišus iš tvirtos sintetinės medžiagos. O tie maišai paslėpti po vandeniu, 500 metrų gylyje. Tokie maišai yra tarsi energijos saugyklos, vėjo akumuliacinės jėgainės. Kai nelieka vėjo, oras iš maišų keliauja vamzdynais į viršų ir suka vėjo jėgainės generatorių. Šio oro, kaip projektuojama, turėtų pakakti net kelių dienų štiliui. Ši sistema jau turi ir pavadinimą: Integrated Compressed Air Renewable Energy Systems — ICARES.

VEJAS

Prie šio projekto profesorius Seamus Garvey dirba nuo 2006 metų. Notingemo universitetas jau net įkūrė kompaniją Nimrod Energy, kuri turėtų išpešti komercinę naudą iš vėjo akumuliacinių sprendimų. ICARES sistema rinkoje turi pasirodyti 2011 metų gegužę. Taigi, lygiai po metų. Plačiau su visu šiuo sumanymu galite susipažinti ČIA .

Panašus straipsnis:

Plūduriuojanti vėjo elektrinė
  • Twitter
  • Facebook
  • MySpace
  • Digg
  • del.icio.us
  • Technorati
  • LinkedIn

Raktažodžiai: , , ,

Komentarai temai “Vėjo energiją britai saugos po vandeniu”

  1. Įdomus ir daug žadantis atradimas. Ir straipsnis pakankamai išsamus. Liuks.

    #853

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos