Dar vienas vėjo energetikos mažylis

01/29/10 13:37

Xun-an ancient wind instrument

Po dviejų metų įtempto ir atkaklaus darbo prancūzų dizaineris Philippe Starck pristatė naują vėjo generatorių, mažylį Revolutionair. O pristatydamas jį apibūdino kaip „ecologia democratica“ arba masėms skirta, demokratinė ekologija.

Revolutionair generatorių Philippe Starck kartu su italų kompanija PRAMAC pademonstravo šių metų sausio 27 d. ir jau pradėjo jais prekiautiinternete. Pažiūrėkime kas gi čia naujo?

Revolutionair įrenginys išties kompaktiškas, originalios išvaizdos, netriukšmingas ir pakankamai nebrangus. Pradžiai skamba patraukliai. Toks galėtų patikti ne tik ūkininkui ar nuošalios sodybos savininkui, bet ir eiliniam miestelėnui.

Philippe Starck pristatė mažylį Revolutionair vėjo generatorių

Philippe Starck pristatė mažylį Revolutionair vėjo generatorių

Pradėkime nuo to, kad šis vėjo generatorius sukasi ant vertikalios ašies. Pramoniniai didieji generatoriai paprastai turi horizontalią sukimosi ašį. Išmatavimai: didžiojo „oro revoliucionierius“ rotoriaus aukštis 140 cm, o galia – 1 kilovatas. Tuo tarpu mažojo Revolutionair brolio dvynio 90-ies cm dydžio mentės prikulia 400 vatų. Beje, optimaliu vėju šio generatoriaus darbui laikomas net 14-os metrų per sekundę vėjas. Pakankamai didelis. Šių įrenginių kainos – 3500 ir 2500 eurų (12000-8600 Lt).

Leidinys La Stampa rašo, kad tokie vėjo generatoriai jau greitu laiku gali atsirasti prekybos centrų lentynose. Matyt, ūkinių prekių arba buitinių prietaisų skyriuose. PRAMAC pardavimų strategai nusitaikė į masinį vartotoją.

Beje, čia dar prie progos galima būtų prisiminti, kad dizaineris Philippe Starck yra sukūręs ir Virgin kosminio lėktuvo SpaceShipTwo salono interjerą.

Japonų Loopwing mažieji generatoriai jau sukasi ir gamina energiją keletą metų

Japonų Loopwing mažieji generatoriai jau sukasi ir gamina energiją keletą metų

Kaip seksis Revolutionair generatoriams ir ar tikrai demokratinė ekologija taps masine parodys ateitis. O jų artimiausi konkurentai bus WindCore ir Honeywell Wind Turbine generatoriai, apie kuriuos pasakojau kiek ankščiau.

Dar, matyt, Revolutionair gamintojams bei pardavėjams teks konkuruoti ir su amerikiečių SWIFT turbine, japonų LoopWing bei britų Quietrevolution mažaisiais vėjo generatoriais.

Britų sukonstruotas mažasis vėjo generatorius

Britų sukonstruotas mažasis vėjo generatorius

SWIFT turbine generatoriai ant individualaus namo stogo

SWIFT turbine generatoriai ant individualaus namo stogo
 • Twitter
 • Facebook
 • MySpace
 • Digg
 • del.icio.us
 • Technorati
 • LinkedIn

Raktažodžiai: , , , , , , , , , , , ,

Komentarai temai “Dar vienas vėjo energetikos mažylis”

 1. gj

  ir vėl vardas Philippe Starck…o nėra 3d,kur butu generatorius įkomponuotas landšafte?

  #418

Palikite komentarą

Raseinių krašto naujienos